Дельфіни - це не риби, незважаючи на те, що проживають вони в воді. Ці істоти є ссавцями і живородящими, так само як і всі мешканці тваринного світу. При цьому самка народжує тільки одне дитинча, а не багато.
Максимальна тривалість життя дельфіна - двадцять-двадцять п’ять років.
Ці високорозвинені морські тварини дуже схожі на людей і здатні на самопожертву.Якщо вони з берега чують звуки, схожі на дельфіновий крик про допомогу, кидаються на суходіл, гинучи при цьому.
Більшості дельфінових властива широка амплітуда звуків . По-перше, це імпульсні сигнали двох основних типів: ехолокаційні й ті, що виражають емоційний стан.
По-друге, дельфіни видають монотональні звуки, що нагадують свист .Ці тварини володіють «лексиконом» в чотирнадцять тисяч сигналів, які вимовляються з різною інтонацією і своєрідними голосами.
З’ясувалося, що сон дельфінів не схожий на сон звичайних тварин.Під час сну одна півкуля мозку дельфіна відпочиває, а друга - не спить Таким чином, дельфін завжди контролює ситуацію і в той же час отримує повноцінний відпочинок.
Дельфіни були навчені знаходити міни, рятувати моряків затонулих кораблів і навіть знищувати ворожі підводні човни, на жаль, гинучи при виконанні операції.
Спілкування з дельфінами позитивно впливає на організм людини, а "дельфінотерапія" набуває все більшої популярності. У більшості випадків така терапія допомагає дітям з певними порушеннями комунікації. Аутизм, синдром дефіциту уваги і навіть церебральний параліч можна лікувати спілкуванням з цими дивовижними тваринами.
Вчені стверджують, що дельфіни мають унікальний рентгенівський зір, і таким чином можуть визначати «що болить у хворого», а потім діють на хворе місце ультразвуком, за допомогою якого спілкуються. Найцікавішими для дельфінів є, звичайно, вагітні жінки та немовлята, з якими вони охоче граються та вчать плавати, адже бачать певну спорідненість зі своїм «народом».
На мою думку,дельфіни причаровують не лише високим рівнем інтелекту, а й веселим і життєрадісним характером. Ці тварини вже давно стали невід'ємною частиною людського світу. І хоча сучасна людина не може тримати їх вдома, вона постійно шукає зустрічі з ними.Адже їхнє ставлення до людини є дуже доброзичливим.Поведінка цих тварин один до одного є прикладом наслідування для людей.
Немає коментарів:
Дописати коментар